(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot 3008 (Nr 6108896)

Peugeot 3008

Marka i model:

Peugeot 3008

Waga w kg (łączna):

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 129.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicia, Sarria

2 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Santiago De Compostela

6 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy nie zapominać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.