(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Peugeot 3008 (Nr 7313722)

Waga
Sztuk
Peugeot 3008 1 Gen. (2010 - 2013) Crossover
Długość
436 cm
Szerokość
183 cm
Wysokość
163 cm
ok.
1429 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1429 kg
Dystans
1009 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Salem

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Trzcianka

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się często, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.