(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-20 01:28

peugeot 307

(Nr 2165892)
peugeot 307

Marka i model:

peugeot 307

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1773.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Brimington, S43 1DE, Wielka Brytania

Od 1 gru 2017 do 6 gru 2017

Adres i termin dostawy

Włocławek, Polska

Termin elastyczny