(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot 308 (Nr 6101946)

Peugeot 308

Marka i model:

Peugeot 308, Renault Scenic Renault Master

Waga w kg (łączna):

5000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

3

Dystans: 1906.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Marsylia

Od 13 maj 2020 do 23 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Sanok

Od 15 maj 2020 do 26 cze 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.