(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot 308 (Nr 6487213)

Peugeot 308
Waga Sztuk:
Peugeot 308 T9 [restyling] (2017 - 2020) Hatchback
Długość
425 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
145 cm
ok. 1395 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1395 kg
Dystans: 1575 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Canarias, Lanzarote

19 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Kordoba

21 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.