Peugeot 308 (Nr 7613085)

Peugeot 308
Waga
Sztuk
Peugeot 308 T9 [restyling] (2017 - 2020) Hatchback
Długość
425 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
145 cm
ok.
1275 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1275 kg
Dystans
1878 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 25 maj 2021 do 26 maj 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, Grasse

Od 28 maj 2021 do 29 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.