(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot 5008 (Nr 5179970)

Peugeot 5008

Marka i model:

Peugeot 5008

Waga w kg (łączna):

2300.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1402.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Grand-Est, Troyes

1 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

30 lis 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się często, kiedy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.