Peugeot 508 (Nr 6408204)

Peugeot 508
Waga Sztuk:
Peugeot 508 1 Gen. (2010 - 2014) Kombi
Długość
481 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
147 cm
ok. 1735 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1735 kg
Dystans: 2327 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Świętokrzyskie, Kielce

Od 3 sie 2020 do 30 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 1 wrz 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.