(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot 508SW (Nr 6537294)

Marka i model:

Peugeot 508sw

Waga w kg (łączna):

1500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2159.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, Wexford, Wexford

10 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Wadowice

13 paź 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.