Peugeot Bipper (very small van) (Nr 6244899)

Peugeot Bipper (very small van)

Marka i model:

Peugeot Bipper (very small van)

Waga w kg (łączna):

1850

Budżet zlecenia [€]:

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1925.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Bournemouth, Bournemouth

Od 11 lip 2020 do 12 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Region Murcji, Murcia

31 lip 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.