(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Peugeot Boxer 7 osób + Paka (Nr 4950934)

Marka i model:

Peugeot Boxer Doka 7 osób + Skrzynia ładunkowa

Waga w kg (łączna):

2300

Budżet zlecenia [zł]:

900

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 403.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Krosno

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Wyszków

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.