(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot Boxer l2h2 (Nr 6071280)

Peugeot Boxer l2h2

Marka i model:

Peugeot boxer

Waga w kg (łączna):

3500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1088.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Vigo

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Peníscola

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jak zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.