(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Peugeot Boxer L2H2 z Włoch 04011 Aprilia - 62200 Gniezno (Nr 5593747)

Peugeot Boxer L2H2 z Włoch 04011 Aprilia - 62200 Gniezno

Marka i model:

Peugeot Boxer L2H2 2016

Waga w kg (łączna):

2000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1846.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lazio, Aprilia

Od 13 gru 2019 do 31 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Gniezno

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.