(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot Django 125 (Nr 6685925)

Peugeot Django 125
Waga
Sztuk
Peugeot Django 125
Długość
193 cm
135 kg
1
Łączna waga:
135 kg
Dystans
822 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Ibiza

Od 19 paź 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Od 4 lis 2020 do 18 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się całkiem ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - wszakże jedynie pozornie. Prawidłowo przymocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie dwie, gdyż mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.