(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot J5 (Nr 4720084)

Marka i model:

Peugeot J5 - zabudowa kontenerowa

Waga w kg (łączna):

3500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 702.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Pyrzyce

31 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Łapy

Od 8 sie 2019 do 16 sie 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.