Peugeot Ludix 2 (Nr 6660641)

Peugeot Ludix 2
Waga Sztuk:
Peugeot Ludix 2
Długość
165 cm
84 kg
1
Łączna waga: 84 kg
Dystans 793 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Francja, Langwedocja-Roussillon, Montpellier

8 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia I León, Burgos

17 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się dość nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - jednakże tylko pozornie. Prawidłowo zamocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne są cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, bowiem dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.