Peugeot nouvelle 208 (Nr 7871438)

Waga
Sztuk
Peugeot nouvelle 208
Długość
254 cm
ok.
1090 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1090 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, L'hospitalet De Llobregat

Od 1 lis 2021 do 25 lis 2021

Adres i termin dostawy

Panama, Provincia De Panamá, Panama

Od 31 gru 2021 do 31 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.