Peugeot Partner (Nr 7563359)

Peugeot Partner
Waga
Sztuk
Peugeot Partner 2 Gen. [2th restyling] (2015 - 2020) Tepee minivan
Długość
438 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
180 cm
ok.
1475 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1475 kg
Dystans
4189 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicia, La Coruña

17 maj 2021

Adres i termin dostawy

Finlandia, Finlandia, Isojoki

24 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się niekiedy, gdy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.