(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot Rifter (Nr 7597773)

Peugeot Rifter
Waga
Sztuk
Peugeot Rifter 1 Gen. (2018 - 2020) Minivan
Długość
475 cm
Szerokość
192 cm
Wysokość
187 cm
ok.
1538 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1538 kg
Dystans
493 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Aragonia, Saragossa

Od 8 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Ibiza

Od 8 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się często, jeżeli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.