(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot scooter Django 125cc (Nr 4940838)

Peugeot scooter Django 125cc

Marka i model:

Peugeot scooter Django 125cc

Waga w kg (łączna):

130

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3904.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

31 paź 2019

Adres i termin dostawy

Rumunia, Sector 2, Bukareszt

7 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na całkiem nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - wszakże jedynie na pozór. Prawidłowo umocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem 2, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.