Peugeot sv 125 (Nr 5298090)

Peugeot sv 125

Marka i model:

Peugeot sv

Waga w kg (łączna):

150

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2602.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

2 mar 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Szkocja, Inverness

31 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na względnie trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - jednakże jedynie złudnie. Dobrze przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie 2, bowiem mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.