Peugeot4007-2007 (Nr 6053336)

Marka i model:

Peugeot4007-2007

Waga w kg (łączna):

1750

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 5695.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

3 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Togo, Region Maritime, Lomé

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się najczęściej, gdy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.