(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Peugot Elystar (Nr 5475570)

Peugot Elystar

Marka i model:

Peugot Elystar

Waga w kg (łączna):

92

Budżet zlecenia [zł]:

300

Liczba sztuk:

1

Dystans: 376.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Zagórzany

25 mar 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Zduńska Wola

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na ogólnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko na pozór. Należycie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.