(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugot metrópolis 400 (Nr 4601513)

Peugot metrópolis 400

Marka i model:

Peugeot metrópolis 400

Waga w kg (łączna):

252.00

Budżet zlecenia [€]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 217.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

11 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Minorka

19 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na dosyć ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - niemniej jednak tylko złudnie. Poprawnie zamocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne są 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem 2, ponieważ mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.