(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

piaggio beverly 125 (Nr 5417254)

piaggio beverly 125

Marka i model:

piaggio beverly 125cc

Waga w kg (łączna):

162

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2340.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Donostia/san Sebastián

Od 16 lis 2019 do 18 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Canarias, Lanzarote

28 gru 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne towary, które wydają się dość niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - jednakże tylko pozornie. Dobrze umocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne są cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko 2, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.