Piaggio Beverly 300ie (Nr 6553111)

Piaggio Beverly 300ie
Waga Sztuk:
Piaggio Beverly 300ie
Długość
215 cm
165 kg
1
Łączna waga: 165 kg
Dystans: 2394 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Μακεδονίας - Θράκης, Saloniki

Od 14 wrz 2020 do 15 paź 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, Noord-Holland, Amsterdam

Od 30 wrz 2020 do 22 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się dość nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - niemniej jednak jedynie pozornie. Odpowiednio umocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie 2, gdyż dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.