Piaggio Beverly 300ie (Nr 7643547)

Piaggio Beverly 300ie
Waga
Sztuk
Piaggio Beverly 300ie
Długość
215 cm
165 kg
1
Łączna waga:
165 kg
Dystans
57 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 8 lip 2021 do 15 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, San Lorenzo De El Escorial

Od 8 lip 2021 do 15 lip 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie towary, które wydają się dość niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - niemniej jednak tylko pozornie. Właściwie umocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.