(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

PIAGGIO CIAO (Nr 4556777)

PIAGGIO CIAO

Marka i model:

PIAGGIO CIAO MOTOCYCLE

Waga w kg (łączna):

20.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1147.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Emilia-Romania, Ravenna

Od 16 sie 2019 do 30 sie 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Neuilly-Sur-Seine

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogie ładunki, które wydają się stosunkowo niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - wszakże tylko złudnie. Bezbłędnie umocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.