(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-30 01:21

piaggio fly (Nr 2645112)

piaggio fly

Marka i model:

piaggio fly

Waga w kg (łączna):

97.00

Budżet zlecenia [€]:

100

Dystans: 859.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to często cenne towary, które wyglądają na dość trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - aczkolwiek tylko na pozór. Właściwie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na naczepie, konieczne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie 2, ponieważ mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Sewilla, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Santa Eulalia del Río, 07816, Hiszpania

Od 28 maj 2018 do 28 cze 2018