(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Piaggio Liberty 125 (Nr 5979352)

Marka i model:

Piaggio Liberty 125

Waga w kg (łączna):

63

Budżet zlecenia [zł]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 523.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

3 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Saksonia, Drezno

10 kwi 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się całkiem trudne do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie pozornie. Poprawnie zamocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na naczepie, niezbędne będą 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie dwie, ponieważ mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.