Piaggio Liberty 125 (Nr 7004261)

Piaggio Liberty 125
Waga
Sztuk
Piaggio Liberty 125
Długość
190 cm
114 kg
1
Łączna waga:
114 kg
Dystans
2028 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

26 lip 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Lacjum, San Felice Circeo

31 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - jednakże jedynie na pozór. Poprawnie umocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne są 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.