(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Piaggio Liberty 125 (Nr 7639345)

Piaggio Liberty 125
Waga
Sztuk
Piaggio Liberty 125
Długość
190 cm
114 kg
1
Łączna waga:
114 kg
Dystans
891 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Austria, Tyrol, Innsbruck

Od 13 kwi 2021 do 15 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się całkiem nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - jednak tylko na pozór. Należycie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie 2, bowiem mają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.