(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-07-06 16:54

piaggio mp3

(Nr 1893299)

Marka i model:

piaggio mp3

Waga w kg:

199.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2324.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się na ogół ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - chociaż jedynie pozornie. Dobrze przymocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na naczepie, konieczne 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie 2, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

    Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

     Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Castle Douglas, DG7 1AN, Wielka Brytania

Od 16 lip 2017 do 31 lip 2017

Adres i termin dostawy

Kežmarok, 060 01, Słowacja

Od 1 sie 2017 do 8 sie 2017