(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Piaggio sfera 125 (Nr 5245558)

Piaggio sfera 125

Marka i model:

Paggio sfera 125

Waga w kg (łączna):

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3099.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Dénia

31 paź 2019

Adres i termin dostawy

Grecja, Grecja, Ateny

5 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wyglądają na na ogół trudne do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie na pozór. Bezbłędnie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.