(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-21 15:07

Piaggio Vespa X8

(Nr 2401428)
Piaggio Vespa X8

Marka i model:

Piaggio Vespa X8

Waga w kg (łączna):

120.00

Budżet zlecenia [€]:

80

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 312.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się dość trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - chociaż tylko złudnie. Bezbłędnie przymocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez żadnej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne są 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie 2, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi obiektami.

    Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

     Można zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Madryt, 28046, Hiszpania

Od 25 lut 2018 do 28 lut 2018

Adres i termin dostawy

Saragossa, 50018, Hiszpania

Od 28 lut 2018 do 4 mar 2018