Piaggio X8 125 (Nr 7562054)

Piaggio X8 125
Waga
Sztuk
Piaggio X8 125
Długość
205 cm
81 kg
1
Łączna waga:
81 kg
Dystans
141 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 22 cze 2021 do 23 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, La Escala

Od 24 cze 2021 do 25 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wyglądają na na ogół niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - aczkolwiek tylko złudnie. Właściwie zamocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko dwie, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.