(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-29 13:29

piaggio x9

(Nr 2643252)
piaggio x9

Marka i model:

piaggio x9

Waga w kg (łączna):

150.00

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zwykle drogie towary, które wydają się na ogół nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - jednak jedynie na pozór. Właściwie przymocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Poznań, 60-401, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Siquijor, 6050, Filipiny

Termin elastyczny