(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Piaggio x9 (Nr 5725286)

Piaggio x9

Marka i model:

Piaggio 125

Waga w kg (łączna):

170

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1130.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Mettmann

Od 14 sty 2020 do 19 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Wyszków

Od 15 sty 2020 do 21 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na dość trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie na pozór. Odpowiednio umocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na naczepie, konieczne są 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.