(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Piaggio x9 (Nr 5771806)

Marka i model:

Piaggio X9

Waga w kg (łączna):

170

Budżet zlecenia [zł]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1160.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

Od 25 sty 2020 do 27 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Wyszków

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się ogólnie ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - niemniej jednak jedynie na pozór. Poprawnie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.