(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-29 16:08

Piaggio xevo 125 (Nr 2643644)

Marka i model:

Piaggio xevo 125

Waga w kg (łączna):

160.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 273.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na na ogół niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - chociaż tylko złudnie. Prawidłowo zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie dwie, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Poznań, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szczecin, Polska

Termin elastyczny