(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Piaggio yourban (Nr 5313798)

Piaggio yourban

Marka i model:

Piaggio yourban

Waga w kg (łączna):

250

Budżet zlecenia [€]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 636.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Serrano, Cádiz, España

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wydają się względnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - aczkolwiek tylko na pozór. Prawidłowo przymocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne są cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie dwie, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.