(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

piaggio zip, ciclomotor (Nr 4727584)

piaggio zip, ciclomotor

Marka i model:

piaggio zip

Waga w kg (łączna):

90.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Liczba sztuk:

1

Dystans: 661.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Jerez De La Frontera

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Alcala De Henares

15 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się ogólnie trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - jednak tylko na pozór. Prawidłowo zamocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie dwie, ponieważ mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.