(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Piagio Ape (Nr 5111410)

Piagio Ape

Marka i model:

Piaggio Ape

Waga w kg (łączna):

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1776.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podlaskie, Białystok

Od 24 maj 2020 do 25 maj 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Toskania, Piza

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie pozornie. Bezbłędnie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.