(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Piec CO (Nr 2497508)

Długość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

300

Typ usługi:

Tylko transport

Budżet zlecenia [zł]:

200

Dystans: 334.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Grębocin

Termin elastyczny


Transport maszyn i sprzętu

    Przewóz urządzeń jak i różnego sprzętu wymaga praktyki ze strony firmy transportowej, która powinna właściwie osłonić sprzęt, aby ustrzec się zniszczeń, zadrapań i wgnieceń. Do najczęściej zlecanych ładunków w sekcji przewóz maszyn i sprzętu wymienia się: spawarki, młoty, witryny chłodnicze, rozdzielnice elektryczne, stelaże, kompresory, urządzenia solaryjne (solaria), maszyny czyszczące, podnośniki oraz wiele innych.

Koszt przewozu urządzeń lub sprzętu

    Cena przewozu maszyn lub sprzętu jest związana przede wszystkim od gabarytu jak i wagi urządzenia oraz od odległości od punktu załadunku do obszaru wyładunku. Zazwyczaj transport urządzeń jest przewozem ponadgabarytowym i wymaga przepisowych uprawień jak i specjalistycznej wiedzy ze strony firmy transportowej. W obrębie kraju śr. cena  przewozu urządzenia kosztuje 1,28 zł/km. Orientacyjnie np., przewóz maszyny wulkanizacyjnej w naszym kraju kosztuje 0,84-2,93 zł/km. Transport lady chłodniczej w obrębie Polski wiąże się z ceną blisko 1,02 zł/km.

Cena przewozu maszyn i sprzętu na obczyznę

    Popularnymi kierunkami w międzynarodowym przewozie maszyn lub sprzętu są Niemcy oraz UK. Śr. koszt transportu maszyn i sprzętu za jeden km przy trasie Polska – Wielka Brytania jest wydatkiem około 0,70 zł. Weźmy na przykład, przewóz spawarki do Anglii cena wyniesie średnio 0,23 zł za kilometr. Natomiast na trasie Polska – Niemcy za transport maszyn poniesiemy koszt blisko 0,95 zł za kilometr. Na tym odcinku za transport urządzenia typu oklejarka będzie wynosił około 1,18 zł/km, a przewóz frezarki wiąże się ze średnim kosztem 0,54 zł/km.