(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Piec co (Nr 5204130)

Długość [m]:

1

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

200

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Dystans: 138.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Częstochowa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Kielce

Termin elastyczny


Transport maszyn i sprzętu

Transport maszyn i sprzętu potrzebuje doświadczenia ze strony firmy transportowej, która musi właściwie osłonić sprzęt, aby uniknąć uszkodzeń, zadraśnięć oraz wgnieceń. Do najczęściej zlecanych ładunków w kategorii przewóz urządzeń i sprzętu wymienia się: frezarki, wyważarki, schładzarki, przesiewacze, konstrukcje stalowe, kompresory, piece, maszyny czyszczące, suszarnie jak i dużo innych.

Cena przewozu maszyn i sprzętu

Cena transportu urządzeń lub sprzętu jest uzależniona przede wszystkim od wymiarów jak i ciężaru przedmiotu, a dodatkowo od trasy czyli od punktu załadunku do obszaru wyładunku. Z reguły przewóz maszyn jest transportem ponadgabarytowym i wymaga należytych uprawień jak również dużej znajomości tematu ze strony firmy transportowej. W obrębie kraju śr. cena  przewozu maszyn kosztuje 1,28 zł za kilometr. Orientacyjnie np., transport maszyny wulkanizacyjnej w naszym kraju kosztuje 0,84-2,93 zł za kilometr. Transport lady chłodniczej na terenie Polski związane jest z wydatkiem około 1,02 zł za kilometr.

Koszt przewozu urządzeń lub sprzętu poza teren Polski

Głównymi kierunkami w europejskim transporcie maszyn i sprzętu są Niemcy oraz Wielka Brytania. Średni koszt transportu maszyn i sprzętu na jeden kilometr na trasie nasz kraj – Anglia jest wydatkiem około 0,70 zł. Weźmy na przykład, przewóz spawarki do UK będzie kosztował prawie 0,23 zł za kilometr. Za to na odcinku Polska – Niemcy za przewóz maszyn płacimy prawie 0,95 zł/km. Na tej trasie za przewóz urządzenia typu oklejarka zapłacimy blisko 1,18 zł/km, a przewóz frezarki to cena niecałe 0,54 zł/km.