(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2018-01-05 06:50

Pies

(Nr 2257088)
Pies

Waga w kg (łączna):

1.00

Budżet zlecenia [zł]:

400

Dystans: 1629.00 km

Transport zwierząt

    Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar oraz dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być zatem chore ani okaleczone. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub królika należy zadbać o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

    Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

    Psy, koty i fretki powinny posiadać paszport wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

    Obok paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

    Zwierzęta można przewozić autem, jeśli mamy należyty transporter. Do transportu zwierza warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.

Adres i termin nadania

Paryż, Francja

Od 8 sty 2018 do 9 sty 2018

Adres i termin dostawy

Żukowo, 83-330, Polska

11 sty 2018