(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Pies (Nr 5323974)

Pies

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 2253.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 28 lis 2019 do 30 lis 2019

Adres i termin dostawy

Irlandia, Dublin, Swords

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, ciężar oraz dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani zranione. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować psa, kota lub królika należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać paszport wystawiony przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak trasa i data przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, gdy posiadamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.