Pies (Nr 7635480)

Pies
Waga
Sztuk
Pies
7 kg
1
Łączna waga:
7 kg
Dystans
2629 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Irlandia, Galway, Galway

Od 23 lip 2021 do 26 lip 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Tarnobrzeg

Od 28 lip 2021 do 31 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, ciężar oraz dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być zatem chore ani okaleczone. W przypadku, gdy zamierzamy przewieźć kota, psa lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Nie licząc paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, jeśli mamy należyty transporter. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.