Pies (Nr 7681217)

Pies
Waga
Sztuk
Pies
1 kg
1
Łączna waga:
1 kg
Dystans
1643 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Grudziądz

Od 29 sie 2021 do 31 sie 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Bedfordshire, Bedford

Od 1 wrz 2021 do 4 wrz 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zamówić transport zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być zatem schorowane ani zranione. W przypadku, gdy zamierzamy przewieźć psa, kota lub zająca trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Spis lekarzy upoważnionych do wydawania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Oprócz paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak trasa i data przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, kiedy mamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierza warto stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.