Pies (Nr 7978889)

Pies
Waga
Sztuk
Pies
35 kg
1
Łączna waga:
35 kg
Dystans
1301 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Norwegia, Akershus, Skjettenbyen

Od 22 gru 2021 do 23 gru 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Toruń

Od 3 sty 2022 do 4 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, waga i dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku chore ani okaleczone. Jeśli zamierzamy przewieźć psa, kota lub królika należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

Oprócz paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, jeśli posiadamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.